Вірус жовтої лихоманки.

Вірус Жовтої Лихоманки.

Жовта лихоманка - це гостре інфекційне захворювання, яке передається комарами, викликається вірусом із роду Flavivirus і проявляється синдромом раптової інтоксикації з геморагічним синдромом, ураженням нирок та печінки.

територіяхвороби

"Жовтою" її називають через те, що у багатьох хворих проявляється характерний колір шкіри - жовтяниця. Виявляється: високою температурою, головним болем, жовтяницею, міалгією, нудотою, блюванням та втомою. Більшість інфікованих розвиваються важкі симптоми і, приблизно, половина їх вмирає протягом 10 днів.

ЖЛ можна попередити дуже ефективним щепленням. Вакцина безпечна та доступна за вартістю. Однієї вакцинації достатньо для формування довічного імунітету без необхідності повторної (бустерної) дози вакцини. Забезпечує сильний імунітет у 80-100% щеплених людей у ​​межах 10 днів і у 99% людей-в межах 30 днів формується стійка імунна відповідь. Це означає, що необхідно вакцинуватися за 10-30 днів до очікуваного відвідування країн Африки та Центральної та Південної Америки.

На сьогоднішній день, гарне лікування в лікарні, підвищує ймовірність швидкого одужання та рівень виживання. А зараз немає антивірусних препаратів проти ЖЛ.

Ознаки та симптоми ЖЛ:

желтийчеловек

Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів. Багато випадків починаються без будь-яких симптомів. Найчастішим буває підвищена температура, біль у м'язах, особливо в області спини, головний біль і втрата апетиту. Нудота та блювотні позиви.

Більшість симптомів проходять через 3-4 дні. Потім настає друга та найбільш важка фаза хвороби. Знову підвищується температура і відбувається ураження деяких систем організму, а саме печінки та нирок. На цьому періоді проявляється характерне фарбування шкіри та очних яблук, звідси і бере свою назву - "Жовта Лихоманка". Потім темніє колір сечі, біль у животі, приєднується блювота. Можливі кровотечі із рота, носа, бувають шлункові кровотечі. Половина пацієнтів, втрачених до токсичної фази хвороби, вмирають протягом 7-10 днів.

Сорок сім країн а Африці та Центральній та Південній Америці мають у своєму складі регіони, ендемічні по ЖЛ або ендемічні самі.

Своєчасно підтримуюче лікування в лікарні, підвищує показники одужання людей. Антивірусних препаратів, на сьогодні, не існує, але призначене лікування від дегідратації, ниркової та печінкової недостатності, підвищеної температури дозволяє зменшити ймовірність смерті. Бактеріальна інфекція, що приєднується, успішно лікуватися за допомогою антибіотиків.

сертифікативна вакцина

Профілактикою Жовтої Лихоманки є лише вакцинація!

Сертифікат про вакцинацію видає організація, яка проводить вакцинацію. Вони мають видати документ міжнародного зразка, характерного яскраво-жовтого кольору. Жодний інший документ не підтвердить вашу вакцинацію в іншій країні.

Будьте здорові та стежте за здоров'ям ваших близьких.