Вакцина для профілактики пневмонії

Вакцина для профілактики пневмонії

На сьогодні, найкращий спосіб профілактики пневмонії – це щеплення Превенар 13, збудників таких інфекційних захворювань як плеврит, менінгіт, перикардит, сепсис, отит, пневмонія. Вакцинація дає сильний імунітет проти розвитку пневмококових інфекцій і допомагає уникнути багатьох важких захворювань. Дана вакцина формує імунну пам'ять вашого організму від 13 типів пневмококів, антитіла, яких довго зберігаються у вашому організмі та захищають від захворювань.

Основна мета вакцинації Превенар 13, це сформувати імунну відповідь проти пневмококових інфекцій та знизити ризики ускладнень після ГРВІ, ринітів, грипу та інших хронічних захворювань.

пневмококкбоиться

Цю вакцину рекомендується робити людям зі зниженим імунітетом, діабетикам, людям, які страждають на хронічні захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, курцям, діткам, народженим, недоношеним. Особам, які працюють у великих колективах або за великої прохідності населення. Для виїзду за кордон, де ця вакцина входить до обов'язкової програми вакцинації.

Лікар може порекомендувати вам вакцинацію Превенаром 13, якщо застуда часто ускладнюється бактеріальними інфекціями, хворієте на ускладнення ГРВІ більше 5 і більше разів на рік. Кілька разів хворіли на важкий бронхіт або запалення легень. При деяких хронічних захворюваннях, коли рекомендується захистити організм від інфікування пневмококами, та небезпеки життя людини.

Основним протипоказанням до вакцинації Превенар 13 - індивідуальна реакція організму на компоненти щеплення, алергія. Небажано робити щеплення людям у період загострення своїх хронічних захворювань. За наявності гострого інфекційного процесу чи ГРВІ. При підвищеній температурі тіла, вагітності та годуванні груддю. Погане самопочуття загального характеру.

Тільки після повного одужання або настання стійкого періоду ремісії вас можуть допустити до вакцинації Превенар 13.

В даний час доступна 13-валентна кон'югована пневмококова вакцина, яка містить 13 очищених капсульних полісахаридів пневмокока. Вона створює сильний імунітет, у тому числі у дітей та дорослих 65 років та старше. Саме ця вакцина входить до Національного календаря щеплень.

Пневмокок та його загрози.

Запалення легень разом із деякими іншими захворюваннями може бути пов'язане з інфікуванням пневмококом. Ця бактерія характерна нашого організму і належить до умовно-патогенної мікрофлори організму людини. Мешкає носових пазухах, дихальних шляхах, не викликаючи захворювань у здорових людей. Але, при зниженні імунітету, бактерія стає небезпечною для організму дитини або людину похилого віку.

З джерел Всесвітньої організації охорони здоров'я, інфекція, викликана пневмококом, вважається однією з найнебезпечніших, від якої можна захиститися за допомогою вакцинації. Вона викликає кілька захворювань:

Пневмонія. Частим збудником запалення легень є пневмокок і причиною бактеріальних форм захворювання.

Менінгіт. Дуже важке захворювання, у кілька разів сильніше, ніж при менінгококовому менінгіті.

Гострий середній отит. Поширене захворювання лор-органів у дітей, часто спричинене пневмококом.

Гострий синусит. Пневмокок один із головних збудників гострого запалення приносових пазух.

Гострий кон'юктивіт. У сукупності з гемофільною паличкою та золотистим стафілококом, пневмокок відноситься до основних збудників гострого запалення кон'юктиви ока в дитячому віці.

Попередити розвиток цих захворювань допомагає планова вакцинація.