Німенрікс. Вакцина від менінгококової інфекції.

Німенрікс. Вакцина від менінгіту.

німенріксвакцина

Захворювання, яке викликане менінгококом , може протікати у людини по-різному: людина може не відчувати жодних симптомів і бути просто носієм, а може мати генералізовану форму (гнійний менінгіт, менінгоенцефаліт та менінгококцемію з ураженням різних органів).

Однак ця інфекція небезпечна тим, що вона може швидко розвинутись до найважчих форм з можливим впливом на нервово-психічний розвиток, а також високий ризик смерті. Особливо до групи ризику входять діти до 5 років.

Заразитися менінгококом можна повітряно-краплинним шляхом: при розмові, поцілунках, кашлі, чханні. Зазвичай, інкубаційний період триває 4 дні, іноді варіюється від 2 до 10 днів.

Перебіг хвороби після зараження може протікати за одним із трьох варіантів:

- менінгокок живе на слизовій оболонці (максимально до 6 тижнів) і потім зникає. Людина є носієм бактерії.

- у місці впровадження бактерії розвивається місцева запальна реакція - менінгококовий назофарингіт (запалення носа та горлянки). Людина підвищується температура, з'являється кашель, нежить, червоне горло. Зазвичай це розцінюється як ГРВІ і проходить за 5-7 днів.

- Найнесприятливіший перебіг, коли організм ослаблений, інфекція прориває захист слизових і потрапить у кров, розноситься з її струмом по всьому організму. Це спричиняє генералізовані форми менінгококової інфекції: менінгіт, менінгококцемія, менінгоенцефаліт, змішані форми. Бактерію в організмі легко знищити за допомогою антибіотиків, але впоратися із наслідками буває складно.

Вакцина Німенрікс

Вакцина Німенрікс призначена для активної імунізації дорослих, підлітків та дітей старше 1 року проти менінгіту, викликаного менінгококами (Neisseria meningitidis) серогруп A, C, W-135 та Y.

На нашому сайті ви можете замовити вакцину Німенрікс

Первинна вакцинація

Одна імунізуюча доза становить 0,5 мл вакцини (одноразово).

Бустерна (вторинна) вакцинація

Німенрікс може бути використаний для вакцинації осіб, які раніше вже були вакциновані із застосуванням менінгококової вакцини (простий полісахарид). Необхідність повторної вакцинації осіб, які раніше пройшли імунізацію за допомогою Німенрікс, встановлена ​​не була.

Спосіб введення

Вакцина Німенрікс призначена тільки для внутрішньом'язового введення, в ділянку дельтовидного м'яза плеча. Дітям віком від 12 до 23 місяців вакцина може бути введена в передньобокову поверхню стегна.

Важливо! Не можна вводити вакцину внутрішньовенно!

Реакції після введення вакцини

Після введення вакцини Німенрікс в окремих випадках можуть розвиватися місцеві та загальні реакції.

Місцеві реакції: короткочасна припухлість, почервоніння та болючість

Загальні реакції: дратівливість, сонливість, втрата апетиту та лихоманка, головний біль, стомлюваність, симптоми з боку шлунково-кишкового тракту.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Дані щодо безпеки та ефективності застосування вакцини під час вагітності дуже обмежені. Вакцина Німенрікс призначається вагітним жінкам лише за показаннями, коли можлива користь матері перевищує потенційні ризики для плода. Невідомо, чи виділяється Німенрікс із грудним молоком. Вакцина Німенрікс призначається матерям-годувальницям тільки у випадках, коли можлива користь для матері перевищує потенційні ризики для плода.

Протипоказання до застосування:

- гострі гарячкові стани або загострення хронічних інфекційних захворювань (тоді вакцинація проводиться не раніше ніж через 2 тижні після одужання);

- алергія до компонентів вакцини;

- анафілактична реакція на яєчний та курячий білок.

- слід застосовувати з обережністю у осіб, які страждають на тромбоцитопенію або мають будь-які інші розлади коагуляції, оскільки після внутрішньом'язового застосування у цих осіб може виникнути кровотеча.

Зберігання та транспортування вакцин

Вакцину слід зберігати за температури від 2° до 8°С. Чи не заморожувати.

Про умови транспортування вакцини читайте у статті Правильне транспортування вакцин

Вакцинуйтеся правильно та будьте здорові!

гденайтиполнуюінструкцію

гденайтиполнуюінструкцію2