Як вакцинуватися в період карантину

Як вакцинуватись у період карантину? Вакцини від пневмонії та менінгіту

щеплення в період каратину

Режим карантину вніс багато питань щодо вакцинації дітей. Чи можна вакцинуватись під час карантину? Як захистити себе та дитину в поліклініці? Є чітка позиція ВООЗ щодо проведення рутинної вакцинації та додаткових щеплень.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я, будь-які переривання планової вакцинації можуть спровокувати підвищення ймовірності спалахів кількості випадків захворювань, яких можна запобігти імунізації. Кабінети щеплень в амбулаторіях продовжують працювати. Якщо відкладати вакцинацію навіть ненадовго, можуть виникнути ризики спалахів тих інфекцій, які зараз контролює вакцинація. Це буде додатковим навантаженням на систему охорони здоров'я, яке зараз перевантажено через пандемію COVID-19.

Також фахівці рекомендують не відкладати на потім вакцинацію рекомендованими вакцинами. Наприклад, захиститися від збудника пневмонії та менінгіту – пневмокока.

Пневмокок - це один з основних бактеріальних збудників, "відповідальний" за 30% усіх пневмоній та менінгітів, часто протікають важко та з ускладненнями (такими як плеврит, абсцес легень, перикардит, артрит, сепсис). Діти до 5 років перебувають у групі ризику пневмококової пневмонії. На сьогодні, рекомендуємо вакцини проти пневмококової інфекції – Превенар та Синфлорікс.

Превенар - це вакцина нового покоління, що виробляється у Великій Британії. Вона характеризується високою імунною відповіддю, легко переноситься та не має побічних дій.

Синфлорікс - вакцина цієї групи бельгійського виробника. Її перевага полягає в тому, що, крім штамів пневмококів, вона містить компоненти проти гемофільних інфекцій.

Постарайтеся провакцинувати свого малюка, мінімально проконтактувавши з окуджуючими. Для цього запишіться до свого лікаря заздалегідь на певний час, так само одягніть маски і візьміть антисептик для обробки рук.

Як зазначають фахівці, вакцинувати людей, які мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, можна після повного одужання.

Вакцинуйтеся правильно та будьте здорові!