Коронавірусна інфекція – що важливо знати? Профілактика.

Коронавірусна інфекція – що важливо знати? Профілактика.

Коронавірус – це гостре інфекційне захворювання, яке передається від людини людині повітряно-краплинним шляхом зараження. Носіями коронавірусу окремих видів можуть бути ссавці або птахи. А також підозрюється, що його природним "резервуаром" є кажани.

коронавірусна інфекція

Цей вид інфекції лікується симптоматично. Що це означає? Якщо захворіло горло – лікуємо горло; якщо турбує ніс – приділяємо увагу носу; якщо турбує кашель – приймаємо препарати від кашлю. Часто головними проявами коронавірусної інфекції можуть бути рясні, водянисті, прозорі виділення з носа, які переходять у ринорею. Серйозну загрозу при зараженні становить ускладнення у формі пневмонії, особливо у людей похилого віку з серцевими захворюваннями або зниженим імунітетом. Однак, у деяких клінічних випадках пацієнти не мали типових респіраторних симптомів, але спостерігалися нездужання з боку травної системи. Такі як слабкий апетит, нудота, блювання, діарея тощо.

Для лікування ринореї хворим призначають Рибавірин, для захисту організму від вірусів – препарати інтерферонів, також додають симптоматичну терапію. При розвитку ускладнень захворювання або приєднується вторинна інфекція призначають антибіотики. При підозрі в атиповій пневмонії терапію проводять лише в умовах палат інтенсивної терапії з призначенням антибіотиків, противірусних засобів та глюкокортикостероїдів.

Випадки зараження коронавірусом в Україні не зареєстровані. Але вірус активно розповсюджується по всій Європі.

Вакцину для профілактики коронавірусу, на жаль, ще не розробили. А поки що вчені над цим думають, давайте поговоримо про заходи профілактики.

- частіше мийте руки, тому що передача вірусних патогенів часто відбувається через брудні руки,

- уникайте тісного контакту з людьми, у кого є перераховані вище симптоми,

- уникайте контакту з дикими тваринами,

- ретельно готуйте м'ясо, рибу та яйця, добре мийте овочі та фрукти перед вживанням у їжу.

Ніколи не втрачає актуальність та загальне зміцнення імунітету, у тому числі й препаратами імуномодулюючої дії. Докладніше про це читайте у статті Препарати для зміцнення імунітету.

Бережіть своє здоров'я та здоров'я ваших близьких! За перших підозр на вищезазначені симптоми радимо негайно звернутися до лікаря.