Коклюш. Вакцинація – першочергова профілактика.

Коклюш. Вакцинація – першочергова профілактика.

Коклюш бацила

Коклюш - небезпечне інфекційне захворювання. Продовжує залишатися проблемою навіть у країнах із високим охопленням імунізації. Перша епідемія виникла Парижі 1578 року. Назва походить від французького слова "coqueluche" . Хвороба неодноразово спричиняла високу дитячу смертність. Щороку від Коклюшу вмирає близько 300 тисяч людей, переважно діти.Профілактика - щеплення:

мультяшний шприц

Природжений імунітет до цього захворювання відсутня, антитіла не передаються від матері до дитини. Ключове значення має вакцинація. Коклюшна вакцина призначається з вакцинами проти дифтерії, правця, Heemophilus influenza. Метою вакцинації є зниження ризику захворюваності немовлят важким ступенем захворюваності.

Вакцина АКДС – це рідка вакцина. При зберіганні дрібні частинки можуть відокремлюватися від рідини. Вони виглядають як дрібний пісок на дні. Перед використанням вакцини струсіть флакон, щоб змішати осад і рідину. Вакцина має бути " переморожена " . "Тест на струшування" визначить, чи була вакцина переморожена. Якщо суспензія не пройшла "тест на струс", це означає, що вона не придатна до вживання і потрібно відмовитися від щеплення.

Тетраксим (Франція),

Hexaxim (Франція),

Пентаксим (Франція),

Infanrix (Бельгія),

Bootrix (Бельгія).

Реакція на вакцину:

Зазвичай щеплення АКДС переноситься м'яко. До 50% дітей трохи підвищується температура тривалістю не більше доби. Використання будь-яких жарознижувальних через чотири години після вакцинації зменшує ризик підвищення температури. Місцево може бути почервоніння, болючість, набряк.

Графік запровадження АКДС:

Для стійкого імунітету потрібно зробити три щеплення: 3; 4,5; 6 місяців. У 1,5 роки – ревакцинація. Виражений імунітет зберігається три роки, потім починає слабшати.Як протікає хвороба:

Дарина кашлює

Причини хвороби: Bordetella pertussis – бактерія роду грамнегативних паличок. Єдиним носієм цієї бактерії Землі є людина. Дуже чутлива до ультрафіолетового випромінювання у спектрі сонячного світла, нестійка у зовнішній маячні, руйнується від випаду температури. Тому Коклюшу характерна сезонність захворювання, найчастіше осінньо – зимовий період.

Інкубаційний період – 7-14 днів.

Шляхи передачі: крапельно від людини до людини.

Симптоми: Перші два тижні – нежить, чхання, підвищення температури до 38*, кашель. З третього тижня кашель посилюється, стає нападоподібним, до четвертого тижня спостерігається спастичний кашель з виділенням в'язкого слизового мокротиння. Під час нападу можлива травматизація вуздечки язика, почервоніння обличчя, крововилив під слизову оболонку кон'юктиви ока, синюшність шкірних покривів у немовлят.

Ступені тяжкості: Легка форма – 10-15 нападів кашлю на добу. При середній формі – до 25 нападів на добу до 10 репризів. При тяжкій формі - 25-50 нападів на добу.

Ускладнення: Бактеріальна пневмонія, викликана коклюшною паличкою або вторинними інфекціями. Судоми, у дітей перших місяців життя можливий летальний кінець через короткочасні зупинки дихання при нападах кашлю.

Дарина робить інгаляцію вдома

Лікування: Провітрювання, зволоження повітря у приміщенні, підтримка температури 18-20*. Регулярні прогулянки для дорослих та дітей по 1-2 години, 1-2 рази на день, у тому числі й у холодну пору року. Медикаментозне лікування проводиться лише під наглядом лікаря. Хворому повинен бути забезпечений спокій, без впливу зовнішніх подразників, що викликають напади кашлю. Слід уникати дратівливих процедур (гірчичники, банки). При необхідності призначають інгаляції із зволоженим киснем, відсмоктування слизу. Симптоматично призначають бронхорозширюючі препарати, протиблювотні протикашльові.За матеріалами інтернет-видань, Катерина Осипова.